~Passion~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalGalerieÎnregistrareCăutareUltimele imaginiConectare

 

 Net-ul cel super-nociv

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Alphard
Taichou
Taichou
Alphard


Numarul mesajelor : 3122
Data de inscriere : 01/09/2007

Passioned
Status: sweet but so sarcastic

Net-ul cel super-nociv Empty
MesajSubiect: Net-ul cel super-nociv   Net-ul cel super-nociv Icon_minitimeMar Ian 29, 2008 9:04 pm

Demult ma gandeam sa fac un topic de genul...cu toate ca nu schimba nimic, macar sa ne spunem parerea sau sa ne spunem oful, cum se zice.
Cati dintre noi stau pe net pe ascuns? Cand sunt parintii plecati. Cred ca majoritatea, marea majoritate. Hei, si nu conteaza varsta, credeti-ma pe mine :lol: Recunosc, avem tendinta de a exagera, de a sta mai mult decat trebuie, dar interdictia genereaza un comportament invers; cand prinzi momentul, recuperezi, asta vreau sa spun. Pe net gasim si bune si rele. Dar cat de corect este sa ni se interzica/limiteze timpul de "navigare pe net"...uneori simplul fapt de a sta la calculator, chiar si fara net? Daca asta ma multumeste la un moment dat (si nu abuzez devenind o fantoma printre cei vii, activa doar in lumea virtuala), nu cumva "nu face" ma determina sa exagerez in absenta celui care cere asta?
Sper sa scrie cineva pe-aici...ca sa spun si eu ce am de spus mai direct, dupa.
Sus In jos
https://animepassion.aforumfree.com
Vizitato
Vizitator
avatar



Net-ul cel super-nociv Empty
MesajSubiect: Re: Net-ul cel super-nociv   Net-ul cel super-nociv Icon_minitimeMar Ian 29, 2008 9:40 pm

This message was deleted by ...a me..ma rog..suntem in stand by...revin cand imi revin


Ultima editare efectuata de catre Just Girl in Joi Iul 17, 2008 8:26 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
avatar



Net-ul cel super-nociv Empty
MesajSubiect: Re: Net-ul cel super-nociv   Net-ul cel super-nociv Icon_minitimeVin Apr 11, 2008 9:42 pm

mie-mi spui.....te asezi nitel in fatza calcului si orele trec incredibil de repede ..... e un fel de drog .... trebuie sa stii cand trebuie sa spui STOP .....altfel sfarsesti stand cu orele in fatza calculatorului discutand cu prieteni virtuali lasand in urma prietenii din viata reala ce isi fac griji
oki... i know netu e incredibil.....gasesti atatea...important este daca stii sa te opresti

accesul la calc pe ascuns sure ... i did it .... not funny....spargi parola si tre sa  stai de sase sa te asiguri ca barza nu se intoarce la ''cuib'' mai devreme de termen ....very hard ... meseria asta de spion =)))
Sus In jos
kannaary
Agent
Agent
kannaary


Numarul mesajelor : 411
Varsta : 31
Location : acasa
Data de inscriere : 13/03/2008

Passioned
Status:

Net-ul cel super-nociv Empty
MesajSubiect: Re: Net-ul cel super-nociv   Net-ul cel super-nociv Icon_minitimeMier Iul 16, 2008 12:53 pm

La mine timpul alocat netului este destul de limitat si nu intru in secret , asta ar insemna tradare . Pe timp de scoala am voie o ora pe net , orice ar insemna asta , mess sau net . Exceptie fac orele de Tic , cand intram pe net in interes scolar ...Acum am voie pe mess 1 ora si pe net , atata timp cat imi fac toate treburile , cat vreau , dar nu tarziu in noapte . Oricum nu sufar fiindca des mi se intampla sa nu am ce posta , iar pe mess exista muuulte zile in care nu vorbeste nimeni cu mine si stau singurica asteptand sa vorbesc cu cineva care nu e ocupat sau care are chef de mine . Asa ca pasiunea mea uimitoare pentru net se ofileste uneori , dar traiesc si invat . Asa ca stand mai putin pe net nu am timp sa ma plictisesc .

Cam atat !
Sus In jos
http://kannaary.ablog.ro
Dream Girl
Agent
Agent
Dream Girl


Numarul mesajelor : 396
Varsta : 29
Location : here
Data de inscriere : 06/08/2008

Passioned
Status:

Net-ul cel super-nociv Empty
MesajSubiect: Re: Net-ul cel super-nociv   Net-ul cel super-nociv Icon_minitimeMier Ian 28, 2009 5:33 pm

waii... deci eu si acum sunt ilegal pe computer:)) cica imi caut ceva pentru scoala... asta e scuza obisnuita pe care i-o dau fratelui meu cand ma prinde in fata computerului... ca se apucase intr-o zi sa ma santajeze ca ma spune mamei mele XD
Eu am o ora pe zi. Orice ar fi, eu am voie sa intru doar intre 8 si 9 and that was all. In week-end si vacante ma lasa doua ore dar de obicei in week-end sunt plecata si se risipesc si acestea. ai mare dreptate, eternal. daca nise restrictioneaza accestul, vrem parca tot mai mult sa intram si pentrecem parca si mai mult timp in fata computerului. si timpul trece asa de repede... chiar si daca doar iti arunci cate un ochi din cand in cand pe vreun site. nu sunt fana a jocurilor pe computer(slava domnului XD) deci timpul meu pentrecut pe net se limiteaza la mess si forum.
dar trebuie totusi sa stim cand sa-i zicem stop... and that is hard. in cel mai rau caz, la mine se sfarseste cu o pedeapsa de cel putin o saptamana. doar ca atunci intra in scena calitatile mele de 007 si pedeapsa fix pedeapsa nu-i XD
Sus In jos
http://www.animeplus.ro
Continut sponsorizat





Net-ul cel super-nociv Empty
MesajSubiect: Re: Net-ul cel super-nociv   Net-ul cel super-nociv Icon_minitime

Sus In jos
 
Net-ul cel super-nociv
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~Passion~ :: Diverse :: Discutii generale-
Mergi direct la: