~Passion~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalGalerieÎnregistrareCăutareUltimele imaginiConectare

 

 Personajul preferat

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Alphard
Taichou
Taichou
Alphard


Numarul mesajelor : 3122
Data de inscriere : 01/09/2007

Passioned
Status: sweet but so sarcastic

Personajul preferat Empty
MesajSubiect: Personajul preferat   Personajul preferat Icon_minitimeLun Feb 25, 2008 4:32 pm

Este posibil sa repet topicurile de pe alte forumuri - asta e riscul peste tot. Stiu ca este si aici un topic "top 5", dar ce ne facem cu cei care nu pot aduna 5 preferati in "Death Note"? Ma numar printre ei. N-am de unde sa fac 5, ar trebui sa insir personaje la care admir prea putine trasaturi ca sa ii pot numi "preferati".
N-am putut sa ma incadrez in marea majoritate *L sau Light*, admir la fiecare cate ceva, cu precadere la L (cred ca ma influenteaza aspectul moral), dar pe niciunul "integral".
Personajul meu preferat e Naomi Misora. A aparut putin, din cate stiu in 3 episoade (ma mult in ep 6 si 7), dar este de departe personajul feminin cel mai "bun" din Death Note. Fost agent FBI, se afla la un pas foarte mic de Adevar. Intamplarea nefericita a prezentei lui Light si lipsei tuturor din echipa pentru prinderea lui Kira la politie in momentul cand ea decide sa isi prezinte concluziile si inteligenta + carisma + abilitatea de manipulare ale lui Light au facut-o sa esueze. O apreciez foarte mult pentru inteligenta si curaj. Punct in minus: decizia de a renunta la FBI si a deveni o *femeie de la cratita* de dragul lui Ray Penbar (nu vreau sa-l denigrez, dar a facut o greseala majora ca agent FBI, deci il consider inferior ei).
Sus In jos
https://animepassion.aforumfree.com
kannaary
Agent
Agent
kannaary


Numarul mesajelor : 411
Varsta : 31
Location : acasa
Data de inscriere : 13/03/2008

Passioned
Status:

Personajul preferat Empty
MesajSubiect: Re: Personajul preferat   Personajul preferat Icon_minitimeJoi Mai 29, 2008 3:01 pm

Nu stiu daca ma pot hotari , adica nu imi place doar un personaj pe care sa-l delimitez clar fata de ceilalti , ci imi plac toate personajele care creeaza actiunea.
Totusi dupa mult timp de gandire cred ca imi place mult Misa , este o persoana atragatoare , capabila de sentimente profunde pe care chiar daca Kira (light ) nu le accepta Misa continua sa le posede . Imi place felul ei de a fi , de a duce la indeplinire orice cerere si chiar daca viata alaturi de Light nu e usoara Misa ii sta alaturi mereu . Nu cred ca are sens sa spun ca este o persoana foarte frumoasa si talentata ca fotomodel . Imi place pe de alta parte cum se imbraca , iar acele codite sunt adorabile de-a dreptul . Imi place vocea ei , pe care numai o fata simpatica o poate avea. De asemenea imi place faptul ca este prietnoasa cu cei din jur , chiar de ar fi vorba de un Shinigami sau de un om, copil , regizor , ea se simte in largul ei si este o persoana naturala. Pe de alta parte este o fata care stie sa se joace cu viata , atat a ei , cat si a altora . Isi bate joc de ceilalti intr-un fel modest si totusi decisiv , fara ca nimeni sa realizeze.


Cam atat !
Sus In jos
http://kannaary.ablog.ro
Vizitato
Vizitator
avatar



Personajul preferat Empty
MesajSubiect: Re: Personajul preferat   Personajul preferat Icon_minitimeSam Iun 21, 2008 8:49 pm

Personajul preferat ramane L Lawliet, personaj care m-a fermecat printr-un mod original de a fi, de a gandi, de a se comporta etc.
Ryuzaki aka Eraldo Coil - Deneuve - Hideki Ryuga ii reprezinta de primii trei detectivi ai lumii, ceea ce rezulta o inteligenta iesita din comun, un adevarat geniu prin cei comuni. Imi place modul sau de a se face cunoscut lumii: original si inteligent. Stie sa se ascunda, sa minta cand e nevoie, sa spuna adevarul in aceeasi situatie ca precedenta. Are numai calitati din punctul meu de vedere... Desi... singurul defect a fost ca a avut prea multa incredere *mai mult decat necesar* , dupa parerea mea, in cei care il ajutau sa-l captureze pe Kira. Astfel i-am descoperit si o latura plina de sentimente, in special in secventele dintre L, Light si Soichiro *2 vs 1*...
Oricum, despre acest personaj se pot scrie carti intregi *eu fiind autorul, desigur. <daydreaming> *
Daca ar fi sa ma leg de fiecare detaliu pe care l-am descoperit la L Lawliet *un nume.. :X:X:X:X:X:X: * ... nu mai termin nici maine.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Personajul preferat Empty
MesajSubiect: Re: Personajul preferat   Personajul preferat Icon_minitime

Sus In jos
 
Personajul preferat
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Diva - personajul negativ, sau o victima?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~Passion~ :: Anime & Manga detaliat :: Death Note-
Mergi direct la: