~Passion~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalGalerieÎnregistrareCăutareUltimele imaginiConectare

 

 The Two Queens

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Alphard
Taichou
Taichou
Alphard


Numarul mesajelor : 3122
Data de inscriere : 01/09/2007

Passioned
Status: sweet but so sarcastic

The Two Queens Empty
MesajSubiect: The Two Queens   The Two Queens Icon_minitimeMar Mar 04, 2008 10:15 am

The Two Queens 149896d


Topicul se vrea nu atat o "confuntare", cat mai ales o paralela intre cele doua surori dintr-o generatie de Chiroptera.
Dupa descoperirea celor doua, Joel si cei care il ajutau le-au tratat ca pe specimene de laborator. Diva a fost izolata complet, hranita cu minimul necesar subzistentei, fara a i se da macar un nume. Saya este crescuta ca si fiica a lui Joel, avand la dispozitie cam tot ce ii poftea inima (de unde si aroganta din acel timp).
Diva - copilul care nu face diferenta dintre bine si rau si urmeaza instinctul speciei sale. Tratata in mod inuman si mai apoi folosita de Amshel pentru tot felul de experimente.
Saya - initial o rasfatata, apoi o fata amnezica si anemica, incercand sa traiasca precum un om. Indecisa si confuza cand trebuie sa lupte, gasind cu greu forta de a-si asuma datoria.
Fiecare isi are justificarile sale, prin educatie si tratamentul primit (comportamentul celorlalti). Fiecare poate fi simpatizata sau detestata in functie de gusturi.
Ce apreciem si ce detestam la fiecare?
Sus In jos
https://animepassion.aforumfree.com
kannaary
Agent
Agent
kannaary


Numarul mesajelor : 411
Varsta : 31
Location : acasa
Data de inscriere : 13/03/2008

Passioned
Status:

The Two Queens Empty
MesajSubiect: Re: The Two Queens   The Two Queens Icon_minitimeLun Mar 17, 2008 8:44 pm

Saya- mie mi se pare ca se simtea putin singura , fiindca traia intr-o societate in care trebuia sa respecte , sa ii respecte pe cei din jur (maturi) si pe ea , trebuia sa stie sa se poarte frumos si sa fi o fata cu o educatie alesa , de aceea vad in ea o persoana care cauta pe cineva care sa o scoata din acel mod de a trai , se simtea diferita de ceilalti si isi dorea sa nu se mai simta asa. E o persoana care se increde in cei din jur si face orice pentru fiintele care tin la ea si la care ea tine . Se razbuna fara motiv pe cel care avea sa o iubeasca fiindca in acelasi timp ii este frica sa se schimbe . Asta vad eu in Saya.
Diva- nu a avut aceleasi conditii de dezvoltare precum Saya , a devenit un animal singuratic pe care se faceau teste , de aceea a ajuns sa urasca oamenii si sa-si doreasca sa scape de lumea in care traia (prea mult spus lume) , nu mi se pare un personaj rau , ci care a incercat sa se razbune pentru raul facut de ceilalti , se simte tradata si de aceea vrea sa o ucida pe Saya . Este precum un animal care ucide fara mila pe cel care vrea sa o atace , in sufletul ei este un copil care ar vrea sa se joace cu jucariile , dar datorita mediului in care a crescut ,papusa e mai buna fara cap .

Cele doua desi sunt surori , una joaca rolul personajului pozitiv , de partea binelui care face dreptate , iar Diva devine in ochii nostrii un personaj rau , dar nu cred ca aceasta este realitatea , fiindca si Saya a ucis candva cu sange rece si l-a ranit si pe cavalerul ei . Saya a avut mereu parte de dragoste si mereu a refuzat-o (eu ador relatia Solomon -Saya) , pe cand Diva cerea cu disperare dragoste , dar nu era nimeni care sa o iubeasca , cand in sfarsit si-a facut cavaleri care tineau la ea , aceasta nu a mai stiut ce-i iubirea , ii folosea ca pioni intr-un joc haios.

Cam aceasta este paralela pe care am gasit-o eu in cele 2 personaje.
Sus In jos
http://kannaary.ablog.ro
 
The Two Queens
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~Passion~ :: Anime & Manga detaliat :: Blood+-
Mergi direct la: