~Passion~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalGalerieÎnregistrareCăutareUltimele imaginiConectare

 

 Secretele din spatele mastilor

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator
avatar



Secretele din spatele mastilor Empty
MesajSubiect: Secretele din spatele mastilor   Secretele din spatele mastilor Icon_minitimeJoi Apr 03, 2008 12:06 pm

   1.

 
   Voiam sa ma intorc,sa imi cer scuze,dar nu imi statea in fire sa dau semne de slabiciune.Totusi,nu puteam sa plec pur si simplu,asa ca am aruncat o privire fulgeratoare cu coada ochiului dar disparuse.Am asteptat cateva minute,dupa care mi-am vazut de drum.''Ce pierdere de vreme'' imi spuneam intruna in gand in timp ce ma aventuram pe strada intesata de biciclisti si pietoni.Multimea te poate face invizibil,dar numai daca te misti in aceeasi directie,iar mie mi-a placut mereu sa atrag atentia,lucru ce imi aducea numai probleme.Pana acum am schimbat 2 scoli,dar din
ziua aceasta nu mai sunt 2,sunt 3. Spre deosebire de celelalte pustoaice de varsta mea chiar nu ma stresam sa arat cel mai bine cu putinta in prima zi . Plecam in fiecare zi in intarziere , asa ca luam hainele de la indemana ,ma imbracam si fugeam,oricum inca nu am scapat de acest obicei.Ajunsesem in fata scolii,dar nu ma puteam abtine sa nu soptesc discret ''Inchisoare,am sosit !''.Am pasit in clasa,dar doamna profesoara de limba engleza mi-o luase inainte.Nu ma observase,fapt ce m-a determinat sa stau in ultima banca .Dupa cateva minute deja muream de plictiseala.Era prima ora,iar doamna profesoara tinea un discurs incredibil de lung .Uitandu-ma in jur , imi faceam o impresie rapida despre noii mei colegi . Unul isi inghiontea vecinul si ii arata spre un coleg ce atipise.O fata ii strecura un biletel unei prietene,iar un tanar privea fix in tavan de parca ar fi studia ceva. Alaturi de el ,un baiat inalt,cu parul blond se intoarse,intalnindu-mi privirea .Inainte de a-mi putea feri ochii,pustiul imi zambi complice.Din plictiseala totala la fluturi in stomac,ei bine este o schimbare radicala.La sfarsitul orei,profesoara (doamna Blair) isi aduse aminte de existenta mea si ma pofti in fata clasei pentru o scurta prezentare.''Ce chin''.
- Salut! numele meu este Katelyn Evers , dar imi puteti spune Kate sau C . In acest an scolar va voi fi colega, dar si prietena sper.Ma simteam aiurea.Parca devenisem o aiurita ce zambeste mereu si crede ca
viata e roz. Simteam usor cum ''proaspetii'' mei colegi ma analizau din cap pana in picioare , iar baiatul blond de mai devreme se uita numai in ochii mei facandu-ma sa rosesc. Clopotelul libertatii ma salvase scutindu-ma de alte discutii patetice.
- Heeeeeeey Kate !!!! se auzi o voce de iti spargea timpanele.Sunt Mina, incantata de cunostinta . Draga, pentru ca esti noua , lasa-ma sa iti fiu ghid. Stiu totul in scoala asta ca sa nu mai vorbim de barfe. Apropo nu puteam sa nu observ cum Gray se uita la tine.Esti o fata norocoasa.
- Nu stiu despre ce vorbesti,si cine este acest Gray ?
- OK.Tip inalt,blond,ochi albastrii,nu-mi spune ca nu l-ai observat.Oricum nu uita,daca ai nevoie de ceva, vino la mine.
Inainte sa mai graiesc ceva, toata lumea plecase.''Cam asta a fost tot ? 2 ore pierdute pentru asta?''. Nu-mi puteam ascunde dezamagirea. Ma indreptam spre casa gandindu-ma numai la acest Gray .''Sper ca ziua de maine imi va rezerva ceva mai bun !'' imi spuneam uitandu-ma spre cer.''O noua zi,un nou inceput''.


Ultima editare efectuata de catre Reira in Lun Apr 14, 2008 11:10 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
avatar



Secretele din spatele mastilor Empty
MesajSubiect: Re: Secretele din spatele mastilor   Secretele din spatele mastilor Icon_minitimeJoi Apr 03, 2008 7:19 pm

O noua zi o noua ramasite se duce pe apa sambetei..

Eu te incurajez sa sporesti in continuare,chiar daca la inceput ziceai cae boring...ei uite ca eu nu sunt de aceeasi parere cu tine...e exact contrariul chiar sunt curioasa,dar nu prea am inteles in ce categorie se incadreaza tipa...asta inseamna mai da cateva detalii pe la personaje!.

S&S in continuare(succes&spor)
Sus In jos
kannaary
Agent
Agent
kannaary


Numarul mesajelor : 411
Varsta : 31
Location : acasa
Data de inscriere : 13/03/2008

Passioned
Status:

Secretele din spatele mastilor Empty
MesajSubiect: Re: Secretele din spatele mastilor   Secretele din spatele mastilor Icon_minitimeVin Apr 04, 2008 4:40 pm

Mie imi place si sper sa postezi continuarea cat mai curand pentru ca sunt chiar curioasa ce se va intampla cu noaua eleva si cu plictiseala ei . O prima parte care descrie foarte bine o fata interesanta si ce imi place mult la povestea ta este ca are o aura de mister , asa mi se pare mie, cred ca gresesc ...dar imi sustin parerea. Cert este ca m-ai facut curioasa si sper sa continui tot asa. Succes si felicitari !

Cam atat!
Sus In jos
http://kannaary.ablog.ro
Vizitato
Vizitator
avatar



Secretele din spatele mastilor Empty
MesajSubiect: Re: Secretele din spatele mastilor   Secretele din spatele mastilor Icon_minitimeDum Apr 06, 2008 11:01 am

merci pt incurajari i'll do my best

    2


''Fiecare zi este o noua viata pentru omul intelept'' nu si pentru mine,deoarece aceasta viata se cam repeta.In fiecare zi sunt sculata de vocea ragusita a unei pisici afone care se dovedeste a fi fratele meu Remy, incercand in zadar sa cante o serenada.Trist......... Dupa juma de ora ''artistul''  isi incheie concertul (nu mai poate de gat,iar noi nu mai putem de cap) chiar daca are un singur fan (prietena care nu se poate stapani sa nu rada) . Oare a incercat sa fie amuzant ?! ramane inca o dilema.....oricum, trebuie sa ma duc sa mananc ceva si sa plec la scoala,cum spune mereu mama,distractiile la sfarsit,in plus trebuie sa las sarcasmul pentru mai tarziu,ma asteapta o zi  nasoala.
 Odata ajunsa in inchisoarea de maxima securitate (scoala), numita de mine mai nou ''Azkaban''.......cineva spulbera linistea ca de mormant de pe culoare
 - Kaaateeeeeey !!!!! aceeasi voce inspaimantatoare,Mina.Pentru a nu parea prea ciudata am incercat sa schitez un zambet,chiar daca era fortat .Imediat,se ivi Gray,care ma saluta , cu un zambet fermecator pe buze. Cum as putea sa nu ii raspund ?!
 In clasa intra o doamna cu parul lung si blond , ascunzand parca ochii sai negrii lasand un aer de diva.Bleahh. Din cate auzisem era un fel de doamna psiholog .Ne punea sa spunem tot felu' de porcarii ,ce credem despre violenta in scoli si alte bazaconii.Ma uitam la ceas, care se misca cu incetinitorul,ticaitul acestuia fiind asurzitor.In pauza, Gray veni la mine , discutia fiind destul de lunga......... Uite asa de la ziua mea de nastere pana la ochii mei albastrii  si parul meu negru ce ma invaluie in mister a fost doar un pas...... Aflasem mai multe despre Gray,si,surprinzator, m-a 
invitat ziua urmatoare inainte de scoala la un suc . Cine ar fi zis ca imi va placea Azkaban ?! orele urmatoare......trecura incredibil de repede,iar eu eram cu capsorul in nori........4 ore se transformasera in 4 minute . Iesind din scoala,Mina veni pe la spate, bagandu-ma in sperieti :
 - Ha ! te-am prins ! eiii....domnsoara C are intalnire huh ?! deci,sa imi aduc aparatul foto sau camera de filmat ?
 - Ok, nu te intreb de unde ai facut rost de informatie, e inutil,dar macar te rog sa nu faci vreo prostie si sa nu zici nimanui.......
 - Ai dreptate, aparatul foto  e mai bun . Nu fi asa ingrijorata,prietenii la nevoie se cunosc , asa ca te voi ajuta cu pregatirile.
Nu eram prea incantata , totusi , ideea nu era prea rea.Poate ca ar trebui sa fiu si eu o prietena buna .Nu stiu ce era cu mine,dar incepusem sa rad si sa zambesc intruna . Un sentiment minunat ma cuprindea,un sentiment de dragoste........

 
Sus In jos
Alphard
Taichou
Taichou
Alphard


Numarul mesajelor : 3122
Data de inscriere : 01/09/2007

Passioned
Status: sweet but so sarcastic

Secretele din spatele mastilor Empty
MesajSubiect: Re: Secretele din spatele mastilor   Secretele din spatele mastilor Icon_minitimeMier Apr 09, 2008 7:03 pm

Imi place cum scrii, faptul ca nu te incurci in introduceri si treci direct la subiect, umorul si sarcasmul pe care le "presari" pe alocuri. Nu ma voi lega de micile detalii referitoare la majuscule sau nu, la spatii si virgule, insa in aceasta a doua parte ai folosit cam multe puncte de suspensie. Si am avut impresia ca totul se petrece un pic cam repede. Dar in mare este placut sa iti citesc povestea. Succes in continuare!
Sus In jos
https://animepassion.aforumfree.com
Vizitato
Vizitator
avatar



Secretele din spatele mastilor Empty
MesajSubiect: Re: Secretele din spatele mastilor   Secretele din spatele mastilor Icon_minitimeLun Apr 21, 2008 10:41 am

sis un sentiment de dragostE? Smile) trebuia sa ne mai lasi sa fierbem putin...ca in rest e foarte frumos ti-am mai spus te sustin sa iti continui aceasta creatie pentru ca merita+ideea mi se pare destul de interesanta^^!!!!!!!

Asadar astept continuarea ^^!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
avatar



Secretele din spatele mastilor Empty
MesajSubiect: Re: Secretele din spatele mastilor   Secretele din spatele mastilor Icon_minitimeJoi Apr 24, 2008 9:25 am

va multumesc inca o data pt suport  >:d<  momentan nu stiu cand voi continua , e posibil ca in vacanta de paste sa fiu foarte ocupata  T_T se apropie tezele ....vremuri grele pentru matematik
thnx sis ....
Sus In jos
Continut sponsorizat





Secretele din spatele mastilor Empty
MesajSubiect: Re: Secretele din spatele mastilor   Secretele din spatele mastilor Icon_minitime

Sus In jos
 
Secretele din spatele mastilor
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~Passion~ :: Creativity :: Fiction-
Mergi direct la: