~Passion~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalGalerieÎnregistrareCăutareUltimele imaginiConectare

 

 What would you do if...?

In jos 
+4
Kady
Andreiutza
Love And Death
Alexia
8 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Alexia
Junior
Junior
Alexia


Numarul mesajelor : 92
Varsta : 34
Location : Rm. Valcea
Data de inscriere : 02/09/2007

What would you do if...? Empty
MesajSubiect: What would you do if...?   What would you do if...? Icon_minitimeDum Sept 02, 2007 5:21 pm

E un joc destul de simplu,dar incercati sa nu faceti spam Smile

Reguli:
-fiecare intrebare trebuie sa inceapa cu: "ce ai face daca.... "
-urmatorul user, trebuie sa raspunda la intrebarea celui de sus, si apoi sa puna o intrebare urmatorului...
-incercati sa argumentati raspunsurile, (sa evitam astfel spam-ul)

Sper sa va placa! ^_____^

Incep eu: Ce ai face in cazul in care ai afla ca persoanele pe care le credeai ca fiind parintii tai sunt de fapt cei care te-au adoptat?
Sus In jos
Love And Death
Beginner
Beginner
Love And Death


Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 02/09/2007

What would you do if...? Empty
MesajSubiect: Re: What would you do if...?   What would you do if...? Icon_minitimeDum Sept 02, 2007 6:43 pm

As pune foaaarte multe intrebari..
de asta sunt sigura.. <_<

Next user : Ce ai face daca te-ai trezi intr-o dimineata cu solzi in loc de piele ?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
avatar



What would you do if...? Empty
MesajSubiect: Re: What would you do if...?   What would you do if...? Icon_minitimeMier Sept 05, 2007 6:57 pm

doamne jeez Shocked mi-as pune o intrebare gen damn sunt sirena ? uite ca am devenit printzesa marii acuma tre doar sa il caut pe printzisorul ala dragut ( kidding) don't know....as verifica dak mai sunt si altii ca mine
Ce ai face daca visele ar deveni realitate ? ( aici includem si cosmarurile he he he )
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
avatar



What would you do if...? Empty
MesajSubiect: Re: What would you do if...?   What would you do if...? Icon_minitimeMier Sept 05, 2007 9:39 pm

He he he...n'am niciodata cosmaruri > : ),dar visuri frumoase mereu :>.Vedeti ce motata e DDA xDD.Well evident daca e un vis frumos m'as bucura...ati vrea sa stiti voi ce visez yo > : ),referitor la cosmaruri..incerc sa gasesc o cale de a se termina cosmaru' 👅.
Ce ai face daca l'ai vedea pe Mos Craciun in fata ta? xDD
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
avatar



What would you do if...? Empty
MesajSubiect: Re: What would you do if...?   What would you do if...? Icon_minitimeJoi Sept 06, 2007 9:25 am

i-as spune Mosule !!!!! da incoace niste cadouri dragute ca am fost cuminte !! apropo sa stii ca o cura de slabire ar fi binevenita in situatia ta.

Ce ai face daca te-ai trezi zeita ?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
avatar



What would you do if...? Empty
MesajSubiect: Re: What would you do if...?   What would you do if...? Icon_minitimeJoi Sept 06, 2007 9:34 am

Yaaay \ : D /.Ce m'ai nimerit acilea ;; ) >: D <
First...as face baie intr'un bazin de ciocolata xD.Kiddin'...as aduce pace in lume XDD.I'as ajuta pe vaduve si pe copii orfani...: ))) Well serios...m'as bucura ca am puteri noi..ashe...as crea "mici" vampirasi ;; ) si mai vad eu ce fac > : ).
Ce ai face daca te'ai trezi intr'un palat si tu vei fi regina/regele?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
avatar



What would you do if...? Empty
MesajSubiect: Re: What would you do if...?   What would you do if...? Icon_minitimeSam Sept 08, 2007 4:48 pm

he he he Twisted Evil asta ar fi ceva
in primul rand mi-as chema servitorii mei loiali dupa care fac un tur al castelului ma mai rasfat nitel........oh da si daca sunt regina am si o tara de condus nu ? ma ocup de treburile astea mai la urma.......
Ce ai face daca te-ai simti rau si te trezesti ca rudele iti fac o vizita neasteptata ?
Sus In jos
Andreiutza
Master
Andreiutza


Numarul mesajelor : 1443
Varsta : 30
Location : Zero's bed.
Data de inscriere : 03/09/2007

Passioned
Status: .l o v e s i c k.

What would you do if...? Empty
MesajSubiect: Re: What would you do if...?   What would you do if...? Icon_minitimeSam Sept 08, 2007 5:07 pm

As incerca sa fiu cat de draguta posibil, sa nu-mi fac rudele sa se simta prost. Totusi nu e vina lor ca nu ma simt eu bine.

Ce-ai face daca ai descoperi ca esti singurul care poate salva.. planeta sacrificandu-ti viata? lol! [lol ce chestii scot din tastatura asta =))]
Sus In jos
http://e-shuushuu.net/
Vizitato
Vizitator
avatar



What would you do if...? Empty
MesajSubiect: Re: What would you do if...?   What would you do if...? Icon_minitimeDum Sept 09, 2007 8:50 am

Geez >.<.Ce imaginatie,mai bogata ca a mea xD.Well mi'as pune sufletul intr'un borcan :> si trupul intr'un borcan mai mare xD apoi cand planeta se salveaza ,vine lumea si ofteazaa \ : d/.Cineva ii da drumul sufletului meu si se duce in corpu' meu si gata!! ; )) am salvat planeta xDD nu pot sa zici ca n'am imaginatie =))))).(si ce mai imaginatie DDA --_--')
Ce ai face daca ai castiga la Loto {100000000 RON xD}si ai pierde biletul? 👅
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
avatar



What would you do if...? Empty
MesajSubiect: Re: What would you do if...?   What would you do if...? Icon_minitimeDum Sept 09, 2007 10:49 am

geez mi-as lua o vacanta de 3 zile sa ma linistesc dupa paguba incredibil ar fi culmea sa se intample asa cv
Ce ai face dak ar trebui sa joci fotbal la un concurs dar in urma cu 2 ore te-ai lovit rau la picior ( ce trist echipa conteaza pe tine)
Sus In jos
Kady
FukuTaichou
FukuTaichou
avatar


Numarul mesajelor : 1176
Location : Yumiko's arms
Data de inscriere : 02/09/2007

What would you do if...? Empty
MesajSubiect: Re: What would you do if...?   What would you do if...? Icon_minitimeJoi Sept 13, 2007 9:22 am

Daca nu e grav atunci incerc sa mai joc cum pot si dau tot ce e mai bun din mine >.< ...daca nu se poate sa mai joc, asta e ;) ...s-or descurca ei si fara mine XD

Ce ai face daca ai avea si tu un Shinigami care sa fie mereu cu tine? Cool
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
avatar



What would you do if...? Empty
MesajSubiect: Re: What would you do if...?   What would you do if...? Icon_minitimeDum Sept 30, 2007 3:28 pm

Cool Tot ce e ilegal,imoral si ingrasa Asta as face in caz de as avea un shinigami Cool


Ce ai face daca ai fi un "peste"?!
Sus In jos
Alphard
Taichou
Taichou
Alphard


Numarul mesajelor : 3122
Data de inscriere : 01/09/2007

Passioned
Status: sweet but so sarcastic

What would you do if...? Empty
MesajSubiect: Re: What would you do if...?   What would you do if...? Icon_minitimeLun Oct 01, 2007 12:40 pm

As innota si as manca alti pesti, desigur :lol: Cred ca as renunta la meserie, nu-mi plac pestii.

Ce ai face daca Byakuya ar fi real si ar fi langa tine in camera? Ah, nu, am gresit...asta ma intreb eu acum, desi stiu perfect raspunsul.
Ce ai face daca te-ai intalni face o face cu o persoana pe care o cunosti numai de pe mess si ti-e draga cat de cat? (nu am deloc simtul umorului azi Rolling Eyes )
Sus In jos
https://animepassion.aforumfree.com
Vizitato
Vizitator
avatar



What would you do if...? Empty
MesajSubiect: Re: What would you do if...?   What would you do if...? Icon_minitimeLun Oct 01, 2007 4:56 pm

^ba il ai mintea mea cea teribil de infunctionabila ma duce departe rau de tot :-j dupa intrebarea ta


Pai in mod automat ai incepe sa dansez "ki wa ki" kiddin`...Pai as anunta-o ca de la o bucata de vreme incoace devorez oameni..si as tranti-o pe banca si incepem cu pixul in mana dreapta si caietul pe "antebrat" si dai drumul la interogatoriu..dupa care i-as face cinste cu o tura de heineken/becks o intreb ce prefera*Am macar bunul simt*

Ce ai face daca ai fi o flower si un baiat ar fi obsedat de mirosul tau..respectiv al florii :-j ...ba chiar a incercat sa te rupa insa o putere magica l-a X?!Deci ce ai face?!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
avatar



What would you do if...? Empty
MesajSubiect: Re: What would you do if...?   What would you do if...? Icon_minitimeVin Oct 12, 2007 11:45 pm

Depinde: daca baiatul este dragut (si prin asta inteleg nu doar dragut ci... mortal :lol: ) m-as ruga ca vraja sa se rupa si ca baiatul sa ma poata purta unde vrea el... si as savura momentele in care ma aflu in mainile lui. Daca dimpotriva baiatul ar fi un adevarat obsedat si nu mi-ar face placere prezenta lui m-as pune iar pe rugat dar de data aceasta ca puterea magica sa ma trimita cat mai departe de el... intr-o gradina japoneza Very Happy

Ce ai face daca te-ai trezi intr-o dimineata intr-un alt pat, intr-o alta camera, intr-o alta casa (d'oh...da totul este nou) si cu o alta familie decat cea pe care ai parasit-o in noaptea precedenta in care te-ai dus la culcare? Ai avea o viata noua, cu un trecut total diferit.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
avatar



What would you do if...? Empty
MesajSubiect: Re: What would you do if...?   What would you do if...? Icon_minitimeSam Oct 13, 2007 8:13 pm

Super tare^^"
Probabil m-as acomoda rapid...sa speram ca voi avea aceleasi avantaje...si daca as avea ceea ce aveam in camera

Ce ai face daca ai ajunge pe luna?!*un shut si se rezolva*
Sus In jos
Arsi
Agent
Agent
Arsi


Numarul mesajelor : 359
Varsta : 33
Location : Blood zone
Data de inscriere : 11/09/2007

Passioned
Status: His sensual touch makes me feel the Fire

What would you do if...? Empty
MesajSubiect: Re: What would you do if...?   What would you do if...? Icon_minitimeMar Oct 16, 2007 8:46 pm

Pe Luna??O,tare,chiar mi-ar placea foarte mult^^.Well,nu as locui acolo ca oricum nu se poate ci doar as explora locul,as face niste fotografii si le-as arata prietenilor mei si o sa ramana Shocked iar data viitoare o sa ii iau si pe ei cu mine ca sa exploreze locul(asta daca s-ar mai ivi vreo ocazie).

Ce ai face daca ai avea un robot care sa iti faca toate pe plac?(wow,ce intrebare am mai pus si eu :lol: )
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
avatar



What would you do if...? Empty
MesajSubiect: Re: What would you do if...?   What would you do if...? Icon_minitimeMier Oct 17, 2007 8:19 am

Foarte simplu: l-as pune sa imi faca toate treburile, de la facutul patului si facutul de mancare pana la luatul notitelor in locul meu la cursuri. Very Happy Si l-as pune sa aiba grija sa invat si sa nu ma lase la calculator cand am colocviu (un fel de lucrare Razz ) mai tarziu.... Ceva (lenea probabil) imi zice sa scriu si ca il voi pune sa invete in locul meu dar altceva (constiinta? am si asa ceva?) Imi zice ca nu ar fi in interesul meu... Pana imi vine robotul am timp sa ma mai gandesc la partea asta :lol: Si bineinteles nu i-as uita pe prietenii mei... probabil l-as imprumuta... dar nu mult! Pentru ca as deveni dependenta de el Smile *thinking* oare va putea sa mestece si mancarea in locul meu? lol!

Ce ai face daca ti-ai putea lua ca animal de companie un tigru siberian?
Sus In jos
Alphard
Taichou
Taichou
Alphard


Numarul mesajelor : 3122
Data de inscriere : 01/09/2007

Passioned
Status: sweet but so sarcastic

What would you do if...? Empty
MesajSubiect: Re: What would you do if...?   What would you do if...? Icon_minitimeSam Oct 20, 2007 9:58 pm

Wow, un tigru siberian ai zis?! Un tigru alb?! Cred ca as trece peste toate piedicile (parintii adik :lol: ) si n-as sta pe ganduri. Imi risc eu putin viata, dar ce n-as da sa pot merge pe strada alaturi de un tigru alb, superb *daydreaming*

Ce ai face daca ai putea calatori in timp? Ce timp si ce loc ai alege? (lipsa acuta de inspiratie).
Sus In jos
https://animepassion.aforumfree.com
Vizitato
Vizitator
avatar



What would you do if...? Empty
MesajSubiect: Re: What would you do if...?   What would you do if...? Icon_minitimeSam Noi 10, 2007 8:32 pm

poate m-as intoarce prin secolu nush care prin Egipt sa vad niste porcarii de care tot ma lovesc Razz ce tot vorbesc .......daca as putea calatori in timp unde vreau eu .... m-as strecura cand as vrea si as spiona niste prieteni frumusei de-ai lui varamio lol!
dak ma vede cineva ..... it wasn't me ....ok ?
Sus In jos
Tina18
Master
Tina18


Numarul mesajelor : 1196
Varsta : 36
Location : Purple June Memories
Data de inscriere : 10/09/2007

Passioned
Status: Schizophrenic

What would you do if...? Empty
MesajSubiect: Re: What would you do if...?   What would you do if...? Icon_minitimeMier Feb 06, 2008 4:38 pm

lol no question?

Ce ai face daca toti in care ai incredere te-ar trada?
Sus In jos
Alphard
Taichou
Taichou
Alphard


Numarul mesajelor : 3122
Data de inscriere : 01/09/2007

Passioned
Status: sweet but so sarcastic

What would you do if...? Empty
MesajSubiect: Re: What would you do if...?   What would you do if...? Icon_minitimeMier Feb 06, 2008 5:42 pm

Ohhhh...cred ca as uri lumea de zece ori mai mult decat acum, adica umanitatea..uneori te determina sa-ti fie sila de ea si de faptul ca esti si tu om. M-as simti foarte rau, as regereta ca vreodata am avut incredere in cineva, as deveni rece, dura si indiferenta, sau cel putin as incerca.

The same question, ca sunt in mare lipsa de idei..si de concentrare.
Sus In jos
https://animepassion.aforumfree.com
Mystyk girl
Agent
Agent
Mystyk girl


Numarul mesajelor : 481
Varsta : 30
Location : ~Pieces Of Dream~
Data de inscriere : 03/09/2007

What would you do if...? Empty
MesajSubiect: Re: What would you do if...?   What would you do if...? Icon_minitimeMier Feb 06, 2008 6:09 pm

Intrebarea: Ce ai face daca toti in care ai incredere te-ar trada?

Raspuns: Avand in vedere ca am trecut faza asta pot spune ca am hotarat in primul rand sa nu mai am incredere in nimeni si in al doilea rand sa fiu indiferenta fata de persoanele care au procedat in cel mai josnic mod si anume tradand, indiferenta doare cu mult mai tare decat orice cearta, scandaluri si asa mai departe. O iei de la capat insa avand grija sa nu mai faci aceleasi greseli. Desigur ca la inceput doare, dar in viata sunt atatea lucruri frumoase care te pot face sa treci peste asta si poate (cu mare indoiala am introdus acest "poate", probabil in speranta sa utilizez si eu ce am sa scriu mai departe) sa ierti insa nu trebuie sa uiti, cel ce te-a tradat o data nu e exclus s-o mai faca.

Next question....it will be the same (maybe curiozitatea sa vad ce raspund si altii, maybe nu-mi vine nicio intrebare acum --_--")
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
avatar



What would you do if...? Empty
MesajSubiect: Re: What would you do if...?   What would you do if...? Icon_minitimeVin Apr 11, 2008 9:47 pm

daca toti iti intorc spatele mergi mai departe lasandu-i in urma.....trebuie sa gasesti alti  prieteni

Ce ai face daca de fiecare data cand te enervezi creaturi malefice si ucigase apar ?
 lumea ar fi dominata de monstrii probabil ......ce imaginatie mai am si yo ......psihologu' unde e psihologu' sa ne calmeze ? =)))
Sus In jos
Kady
FukuTaichou
FukuTaichou
avatar


Numarul mesajelor : 1176
Location : Yumiko's arms
Data de inscriere : 02/09/2007

What would you do if...? Empty
MesajSubiect: Re: What would you do if...?   What would you do if...? Icon_minitimeLun Apr 14, 2008 8:38 am

Pai probabil ca le-as pune sa ii "cuminteasca" pe cei enervanti Razz neh, nu chiar...dar de enervat nu pot sa nu ma enervez totusi >.>...i'll hardly meditate for good angelic creaturesc to apear when i'm calm...sa se cupleze cu cele rele si sa le tina ocupate =))))

Ce-ai face daca privirea ta e 'ucigatoare' si de fiecare data cand te uiti la cineva, acela incepe sa arda?nu te-ai mai uita? suportand sa nu vezi chipul persoanei iubite, celui/celei mai bun/e prieten/e sau oricarui altcuiva don't worry [stupid...nu aruncati cu rosii si banane >___>]
Sus In jos
Continut sponsorizat





What would you do if...? Empty
MesajSubiect: Re: What would you do if...?   What would you do if...? Icon_minitime

Sus In jos
 
What would you do if...?
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~Passion~ :: Diverse :: Forum games-
Mergi direct la: