~Passion~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalGalerieÎnregistrareCăutareUltimele imaginiConectare

 

 Luptatoarea Sailor preferata

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Alphard
Taichou
Taichou
Alphard


Numarul mesajelor : 3122
Data de inscriere : 01/09/2007

Passioned
Status: sweet but so sarcastic

Luptatoarea Sailor preferata Empty
MesajSubiect: Luptatoarea Sailor preferata   Luptatoarea Sailor preferata Icon_minitimeMier Sept 05, 2007 10:46 am

Sau luptatoarele preferate...
Sunt 9 Sailor Senshi, daca nu le punem la socoteala pe Sailor Chibi Moon (no comment) si pe Sailor Starlights (care sunt...de pe alta lume). Asa ca din 9 trebuie sa fi avut una sau mai multe preferate. Daca va mai amintiti.

Eu imi amintesc foarte bine: de la inceput mi-a placut Sailor Mars. Acum am ajuns sa raspund si la intrebarea "de ce?". Fiindca este miko (nu e numai o fata de la templu, ci are si puteri spirituale care nu tin de misiunea de Salior Senshi), fiindca puterea ei este focul (and I love the fire) si fiidca este "iute la manie". De fapt este o luptatoare hotarata si are un caracter puternic (ignoram certurile cu Usagi care ii arata partea copilaroasa).
Cand au aparut si acele Outer Sailor Senshi (luptatoare ale Sistemului Solar Extern - Uranus, Neptun, Pluton, Saturn) am fost aproape fascinata de Haruka Tenoh. Bine, eram inca inocenta si indusa in eroare de cenzura facuta la traduceri, asa ca m-am prins mai tarziu cum sta treaba intre ea si Michiru Kaioh. M-am revoltat un pic si acum...se stie doar ca m-am impacat bine cu situatia. Deci o prefer si pe Sailor Uranus.

Ar mai fi Saturn, Neptun, Pluton, Jupiter...de fapt toate
Razz
Sus In jos
https://animepassion.aforumfree.com
Andreiutza
Master
Andreiutza


Numarul mesajelor : 1443
Varsta : 30
Location : Zero's bed.
Data de inscriere : 03/09/2007

Passioned
Status: .l o v e s i c k.

Luptatoarea Sailor preferata Empty
MesajSubiect: Re: Luptatoarea Sailor preferata   Luptatoarea Sailor preferata Icon_minitimeMier Sept 05, 2007 10:54 pm

Luptatoarea mea preferata este of course Sailor Venus.
Este tipul de fata frumoasa, simpatica si draguta, si in acelasi timp dreapta, luptatoare si puternica.
Curajoasa, sigura pe sine si aiurita chiar cateodata, dar si serioasa cand este necesar, she's my Goddess of Love and Beauty ^_^
Sus In jos
http://e-shuushuu.net/
Vizitato
Vizitator
avatar



Luptatoarea Sailor preferata Empty
MesajSubiect: Re: Luptatoarea Sailor preferata   Luptatoarea Sailor preferata Icon_minitimeDum Sept 09, 2007 2:06 pm

Well a mea e insusi in persoana
Sailor Moon
Tin minte ca o faceam pe sailor moon si nici acum nu m-am lasat de asta Cool Pai dc am ales-o?!
Chiar daca impartaseste de una singura o iubire cam abrupta...E o ametita...o nesimtita cam lasa lumea sa astepte..o intarzie..mai pe scur o pierde vreme si totusi ne asemenam atat de mult Incat am indragit-o cel mai mult dintre toate S.M
Calitati bune..a.re un suflet mare sufera....si are metoda de a admite sau nu anumite chestii

hihi
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
avatar



Luptatoarea Sailor preferata Empty
MesajSubiect: Re: Luptatoarea Sailor preferata   Luptatoarea Sailor preferata Icon_minitimeMier Sept 19, 2007 8:07 pm

Luptatoarea mea Sailor preferata este ❤ Sailor Mercury. Inca de cand am vazut prima oara animeul (adica pe vremea cand eram micuta) mi-a placut foarte mult probabil datorita faptului ca imi seamana (sau eu ii seman). Este o persoana retrasa, timida si foarte desteapta (aici nu pretind ca ii seman), este o buna prietena iar puterea ei este apa (wich I just love) . Dupa ce am revazut animeul a continuat sa imi placa la fel de mult insa am mai descoperit un personaj pe care il trecusem cu vederea: ❤ Sailor Uranus al carei caracter puternic si baietos m-a incantat.

In alta ordine de idei (sau de sailor-e) mi-au mai placut: Sailor Saturn (cu toate ca in momentul in care apare este atat de trista), Sailor Pluto, Sailor Jupiter si Sailor Mars (in aceasta ordine). Nu si Sailor Neptun 'cause she was stealing my Haruka
:lol: (just kidding! vine imediat dupa Sailor Mars deoarece este o buna luptatoare insa in acelasi timp este foarte feminina Smile )
Sus In jos
Obsidian Butterfly
Junior
Junior
avatar


Numarul mesajelor : 86
Location : In my broken memories
Data de inscriere : 01/01/2008

Passioned
Status: .:Vspominai Menja:.

Luptatoarea Sailor preferata Empty
MesajSubiect: Re: Luptatoarea Sailor preferata   Luptatoarea Sailor preferata Icon_minitimeMier Ian 02, 2008 12:39 pm

Cel mai mult mi-a placut de Neptune pt k era o artista adevarata, o fata f frumoasa,  eleganta si cu stil^^ este genul de personaj care imi place in mie^_^ Dar mi-a mai placut mult si de Pluto(poate si pt k pluto este planeta zodiei meleXD) pt k a fost foarte frumoasa, mi-a placut mult puterea si caracterul ei...
Sus In jos
Arsi
Agent
Agent
Arsi


Numarul mesajelor : 359
Varsta : 33
Location : Blood zone
Data de inscriere : 11/09/2007

Passioned
Status: His sensual touch makes me feel the Fire

Luptatoarea Sailor preferata Empty
MesajSubiect: Re: Luptatoarea Sailor preferata   Luptatoarea Sailor preferata Icon_minitimeVin Feb 01, 2008 2:36 pm

Numele meu spune totul,so my favourite SM character is Rei Hino alias Sailor Marte.She's the best,ca e doar luptatoarea focului,foarte puternica,hotarata,incapatanata,ambitioasa,imi place totul la ea si cum se imbraca,ii place rosul asa ca avem multe in comun.Dupa aceea imi place foarte mult Hotaru Tomoe alias Sailor Saturn,seman cu ea in anumite privinte,la caracter vreau sa spun.Iar apoi imi mai plac Sailor Mercur,cea mai inteligenta si timida,Sailor Uranus,intodeauna mi-au placut fetele tomboyish si cu parul scurt,Sailor Venus pentru ca e foarte frumoasa iar apoi vin restul,pana la urma toate au cate ceva special dar pentru mine Rei si Hotaru raman in top:*: .
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
avatar



Luptatoarea Sailor preferata Empty
MesajSubiect: Re: Luptatoarea Sailor preferata   Luptatoarea Sailor preferata Icon_minitimeMar Mai 20, 2008 4:50 pm

Ce pot sa spun.... hmmm... nu imi mai aduc aminte mare lucru din Sailor Moon cu toate ca l-am vazut de 2 ori. ~_~ *don't ask*. Cu toate acestea personajul care mi-a placut cel mai mult a fost Chibi Moon. Am indragit mult acest personaj, dar nu din cauza culorii, ci pentru ca era atat de draguta, chiar si cand a devenit Black Lady. But who cares?

Luptatoarea Sailor preferata Sailor_Chibi_Moon_set
Sus In jos
Continut sponsorizat





Luptatoarea Sailor preferata Empty
MesajSubiect: Re: Luptatoarea Sailor preferata   Luptatoarea Sailor preferata Icon_minitime

Sus In jos
 
Luptatoarea Sailor preferata
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~Passion~ :: Anime & Manga detaliat :: Sailor Moon-
Mergi direct la: