~Passion~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalGalerieÎnregistrareCăutareUltimele imaginiConectare

 

 Fii Liber Sa-ti Exprimi parerea despre EL/EA!

In jos 
+2
Selena
Alphard
6 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Mystyk girl
Agent
Agent
Mystyk girl


Numarul mesajelor : 481
Varsta : 30
Location : ~Pieces Of Dream~
Data de inscriere : 03/09/2007

Fii Liber Sa-ti Exprimi parerea despre EL/EA! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fii Liber Sa-ti Exprimi parerea despre EL/EA!   Fii Liber Sa-ti Exprimi parerea despre EL/EA! - Pagina 2 Icon_minitimeLun Aug 25, 2008 6:52 pm

Presupun ca sub numele de vizitator este Just Girl...dunno ce s-a intamplat de apare in felul asta dar stilul ei e unic si nu poate sa nu fie recunoscuta, in fine, despre JG am numai cuvinte de lauda pentru a o caracteriza.
E o persoana optimista, cu un suflet mare si care emana caldura, are modul ei individual si original de a privi viata (admir mult la ea lucrul asta),si desigur ca nu pot uita de vocabularul a la JG care schiteaza zambete pe cea mai trista fata si misca orice inima. Manuieste usor cuvintele. Trebuie doar sa citesti cu atentie ca sa-ti dai seama ca intr-o fraza simpla sunt de fapt atatea lucruri spuse.
Ca pentru sfarsit pot generaliza spunand ca are o personalitate unica ce nu poate fi trecuta asa simplu cu vederea, cucereste prin fiecare cuvant ce-l scrie.
Sus In jos
Alphard
Taichou
Taichou
Alphard


Numarul mesajelor : 3122
Data de inscriere : 01/09/2007

Passioned
Status: sweet but so sarcastic

Fii Liber Sa-ti Exprimi parerea despre EL/EA! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fii Liber Sa-ti Exprimi parerea despre EL/EA!   Fii Liber Sa-ti Exprimi parerea despre EL/EA! - Pagina 2 Icon_minitimeMier Sept 03, 2008 3:41 pm

Mystyk girl

M-a atras prin posturile care dovedeau o gandire matura si profunzime, m-a surprins prin varsta - e foarte tanara - si m-a uimit prin caldura sufleteasca. Admir faptul ca gaseste si priveste partea buna din orice lucru, incearca sa gaseasca bucurie in orice si fiecare convorbire cu ea este ca un indemn optimist spre inainte.
Stie sa glumeasca, stie mai ales sa spuna acele cuvinte care sa ajute. Am crezut la un moment dat ca am exasperat-o cu firea mea pesimista, dar mi-a dovedit intr-un mod extraordinar ca nu m-a uitat. Nu voi uita niciodata o anumita zi si mana de ajutor care mi s-a intins atunci cand credeam ca nimanui nu-i pasa..."you cand send me to Hell now..." can I? never ever! Ii admir mai ales puterea de a merge inainte prin greutatile proprii, privind si la ceilalti si incarcand sa fie de folos. O inima care radiaza caldura este asa rara in vremea noastra, de aceea ma simt norocoasa pentru ca am cunoscut-o, chiar si numai virtual.
Sus In jos
https://animepassion.aforumfree.com
Mystyk girl
Agent
Agent
Mystyk girl


Numarul mesajelor : 481
Varsta : 30
Location : ~Pieces Of Dream~
Data de inscriere : 03/09/2007

Fii Liber Sa-ti Exprimi parerea despre EL/EA! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fii Liber Sa-ti Exprimi parerea despre EL/EA!   Fii Liber Sa-ti Exprimi parerea despre EL/EA! - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Aug 06, 2009 9:11 am

Eternal

Pai, in 2 ani de cand o cunosc cred ca n-am caracterizat-o niciodata, sau poate doar o data candva demult ca nici nu-mi amintesc. Si am vrut de multe ori, insa ma confruntam cu vechea si vesnica mea problema legata de cuvinte, mereu am spus ca sunt prea putine si superficiale --_--.
Revenind, Eternal este o persoana cu o aura sau carisma aparte, dupa ce vorbesti o data cu ea iti intra parca in minte si in suflet, abia astepti sa mai vorbesti o data, si inca o data, si inca o data...E foarte usor sa o indragesti, nu stiu datorita caror calitati anume, poate pentru ca e inteligenta, generoasa, corecta, demna, sincera, deschisa (intr-o anumita masura), altruista...poate pentru ca ea le da o lumina noua acestor insusiri, le amplifica sensul de mii de ori. Cert e faptul ca atunci cand vorbesti cu ea parca te transpui intr-o noua dimensiune, totul capata alte culori si ramai fascinat de aceasta persoana cu tot ce gandeste, face, simte...
Uneori impulsivitatea preia controlul si atunci poate face lucruri pe care mai apoi le regreta mai mult decat ar trebui, si cade in extrema, desi n-ar trebui sa se implice atat de mult. E incapatanata, chiar foarte, insa ma simt cu musca pe caciula asa ca nu-mi permit sa comentez mai mult. Vrea sa para rea, anume ca vrea sa para pentru ca nu e rea, chiar deloc...atunci cand raspunde ironic sau raneste cu (,) cuvintele nu simte asta, se ascunde doar de adevar pentru ca sa n-o doara. Raceala si indiferenta in comportament sunt ceea ce vrea sa aiba, insa n-o caracterizeaza. Ea e Foc si deseori pune in joc sentimentele pana la ultima picatura si se arde, atunci ii trebuie mult timp sa se cicatrizeze rana. Atunci lasa focul si trece la gheata ca sa-i ia durerea, insa dupa un timp sufletul tanjeste dupa caldura si se intoarce la elementul ei. E o persoana care trece dintr-o extrema in alta. Inima e ca un soare: multe raze care impart caldura, lumina si dragoste pentru cei la care tine, insa centrul e doar pentru o persoana...
O iubesc mult pentru tot ce este si ii multumesc pentru grija si ajutor!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Fii Liber Sa-ti Exprimi parerea despre EL/EA! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fii Liber Sa-ti Exprimi parerea despre EL/EA!   Fii Liber Sa-ti Exprimi parerea despre EL/EA! - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Fii Liber Sa-ti Exprimi parerea despre EL/EA!
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Despre Seiyuu...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~Passion~ :: Diverse :: Forum games-
Mergi direct la: